75 713 53 38

PIELGRZYMKA STRAŻACKA - OSP Świerzawa

PIELGRZYMKA STRAŻACKA - OSP Swieriawa

PIELGRZYMKA STRAŻACKA

  • Mateusz Ratajczak

3 maja br. z okazji przypadającego w dniu 4 maja św. Floriana, patrona strażaków odbyła się pielgrzymka strażacka do Sanktuarium Matki Bożej Wojcieszowskiej. W pielgrzymce tej uczestniczyły dwa poczty sztandarowe z OSP Świerzawa i z OSP Dziwiszów oraz jednostki straży pożarnych z OSP Wojcieszów, OSP Świerzawa, OSP Stara Kraśnica, OSP Podgórki, OSP Rząśnik, OSP Dobków, OSP Dziwiszów. Oraz służby leśne i straż graniczna. Na koniec wszystkie samochody strażackie wraz z załogą zostały poświęcone. Następnie strażacy zostali zaproszeni na poczęstunek do remizy strażackiej. W imieniu strażaków z terenu Miasta i Gminy Świerzawa składamy serdeczne podziękowania za zaproszenie, poczęstunek oraz bardzo miłą atmosferę, która tak bardzo była wszystkim potrzebna. Mamy cichą nadzieję, że ta pielgrzymka na stałe wpiszę się w kalendarz nie tylko jako pielgrzymka strażacka ale pielgrzymka służb mundurowych.

OSP Świerzawa - fanimani - info
Chcesz zobaczyć podobne informacje?

Zobacz jeszcze

Wykonano remont pierwszego boksu w którym garażowane jest pojazd marki(...)

Komenda Powiatowa PSP w Złotoryi informuje, ze w dniach od(...)

Najwyższy czas podziękować wszystkim darczyńcom, dzięki którym remont naszej strażnicy(...)

Już jutro, podczas odpustu parafialnego będzie można wziąć udział w(...)

Warto wspomnieć iż nasza(...)

W związku z organizacją "Pierwszego Pikniku Rodzinnego pod Wielisławką" zostaliśmy(...)

Dzisiejsza informacja nie będzie dotyczyć działań, szkoleń oraz bezpośrednio naszej(...)

Jeśli masz ochotę, ucz się z nami!

Sprawdź czy wiesz!

Kurs ma na celu weryfikację podstawowych umiejętności udzielania pierwszej pomocy, osobom poszkodowanym.

Test ma za zadanie zweryfikować wiedzę ogólną na poziomie średnim.

Przekaz 1,5% Fanimani - wspieraj OSP Swierzawa