- biuro@osp-swierzawa.pl
- 75 713 53 38
PIELGRZYMKA STRAŻACKA - OSP Świerzawa
PIELGRZYMKA STRAŻACKA
- Mateusz Ratajczak
|
|
3 maja br. z okazji przypadającego w dniu 4 maja św. Floriana, patrona strażaków odbyła się pielgrzymka strażacka do Sanktuarium Matki Bożej Wojcieszowskiej. W pielgrzymce tej uczestniczyły dwa poczty sztandarowe z OSP Świerzawa i z OSP Dziwiszów oraz jednostki straży pożarnych z OSP Wojcieszów, OSP Świerzawa, OSP Stara Kraśnica, OSP Podgórki, OSP Rząśnik, OSP Dobków, OSP Dziwiszów. Oraz służby leśne i straż graniczna. Na koniec wszystkie samochody strażackie wraz z załogą zostały poświęcone. Następnie strażacy zostali zaproszeni na poczęstunek do remizy strażackiej. W imieniu strażaków z terenu Miasta i Gminy Świerzawa składamy serdeczne podziękowania za zaproszenie, poczęstunek oraz bardzo miłą atmosferę, która tak bardzo była wszystkim potrzebna. Mamy cichą nadzieję, że ta pielgrzymka na stałe wpiszę się w kalendarz nie tylko jako pielgrzymka strażacka ale pielgrzymka służb mundurowych.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zobacz jeszcze
Remonty jeszcze się nie skończyły
Wykonano remont pierwszego boksu w którym garażowane jest pojazd marki(...)
CzytajPodziękowania za wsparcie
Najwyższy czas podziękować wszystkim darczyńcom, dzięki którym remont naszej strażnicy(...)
CzytajOdpust parafialny z OSP
Już jutro, podczas odpustu parafialnego będzie można wziąć udział w(...)
CzytajI Piknik Rodzinny pod Wielisławką
W związku z organizacją "Pierwszego Pikniku Rodzinnego pod Wielisławką" zostaliśmy(...)
CzytajKamera termowizyjna zakupiona
Dzisiejsza informacja nie będzie dotyczyć działań, szkoleń oraz bezpośrednio naszej(...)
CzytajSprawdź czy wiesz!
Pierwsza pomoc
Kurs ma na celu weryfikację podstawowych umiejętności udzielania pierwszej pomocy, osobom poszkodowanym.
Sprawdź sięRATAQ.PL - Tworzenie i pozycjonowanie stron internetowych © 2021 - 2026 / OSP Swierzawa






























