- biuro@osp-swierzawa.pl
- 75 713 53 38
GMINNE ELIMINACJE do OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ ZAKOŃCZONE! - OSP Świerzawa
GMINNE ELIMINACJE do OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ ZAKOŃCZONE!
- Mateusz Ratajczak
|
|
Popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej były celami gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt.: „Młodzież zapobiega pożarom", które odbyły się 9 lutego 2011 roku w świerzawskim gimnazjum. Uczestnicy konkursu wykazali dużą wiedzę na temat zasad postępowania na wypadek pożaru oraz techniki pożarniczej. Do uczestnictwa w turnieju bez wątpienia zachęca fakt, iż zwycięzcy finału krajowego, otrzymują dodatkowe punkty przy rekrutacji do Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie.
W tegorocznej edycji wzięło udział 30 uczniów ze szkół podstawowych z Nowego Kościoła, Sokołowca, Świerzawy oraz z Gimnazjum w Świerzawie. Turniej zgodnie z regulaminem rozegrany został w dwóch kategoriach wiekowych. Zadaniem uczestników w pierwszej kolejności było rozwiązanie testu wiadomości na podstawie którego wyłoniono po 5 uczniów do eliminacji ustnych. Każdy z uczestników losowo wybierał zestaw 3 pytań, na które musiał przed JURY i pozostałymi uczestnikami odpowiadać. Najwięcej emocji w części ustnej dostarczyli gimnazjaliści. Aż 3 uczestników uzyskując jednakową ilość punktów musiało o najwyższe lokaty walczyć w dogrywce. W wyniku tej części turnieju ustalono następującą kolejność miejsc:
I GRUPA WIEKOWA – szkoła podstawowa
1. Karolina Wojciechowska - I miejsce, Zespół Szkolno - Przedszkolny w Świerzawie
2. Arkadiusz Zieliński - II miejsce, Szkoła Podstawowa w Sokołowcu
3. Karolina Jaworska - III miejsce, Szkoła Podstawowa w Nowym Kościele
4. Adrian Rogalski - IV miejsce, Szkoła Podstawowa w Sokołowcu
5. Agata Detnarska - V miejsce, Szkoła Podstawowa w Sokołowcu
II GRUPA WIEKOWA – gimnazjum
1. Kamil Nita – I miejsce, Gimnazjum w Świerzawie
2. Karolina Marzec – II miejsce, Gimnazjum w Świerzawie
3. Barbara Chlebosz – III miejsce, Gimnazjum w Świerzawie
4. Paulina Stasiak – IV miejsce, Gimnazjum w Świerzawie
5. Joanna Kwiecińska – V miejsce, Gimnazjum w Świerzawie
Laureaci pierwszych trzech miejsc w dwóch grupach wiekowych będą reprezentować naszą gminę w kolejnych etapach turnieju.
Uczniów oceniała komisja w składzie: Romana Kaszubowska – Dyrektor Gimnazjum w Świerzawie, Waldemar Kwieciński –Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Złotoryi oraz sekc. inż. Marcin Kościuk – PSP w Złotoryi. Podczas turnieju gościł również Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa – Józef Kołcz, który dokonał uroczystego otwarcia turnieju.
Zobacz jeszcze
Remonty jeszcze się nie skończyły
Wykonano remont pierwszego boksu w którym garażowane jest pojazd marki(...)
CzytajPodziękowania za wsparcie
Najwyższy czas podziękować wszystkim darczyńcom, dzięki którym remont naszej strażnicy(...)
CzytajOdpust parafialny z OSP
Już jutro, podczas odpustu parafialnego będzie można wziąć udział w(...)
CzytajI Piknik Rodzinny pod Wielisławką
W związku z organizacją "Pierwszego Pikniku Rodzinnego pod Wielisławką" zostaliśmy(...)
CzytajKamera termowizyjna zakupiona
Dzisiejsza informacja nie będzie dotyczyć działań, szkoleń oraz bezpośrednio naszej(...)
CzytajSprawdź czy wiesz!
Pierwsza pomoc
Kurs ma na celu weryfikację podstawowych umiejętności udzielania pierwszej pomocy, osobom poszkodowanym.
Sprawdź sięRATAQ.PL - Tworzenie i pozycjonowanie stron internetowych © 2021 - 2026 / OSP Swierzawa
























