pożar rząśnik

Pożar domu wielorodzinnego w Rząśniku i nie tylko

W dniu wczorajszym, nasi ratownicy mieli pełne ręce pracy. Otóż, rano trwało zabezpieczenie prac remontowych przy drodze woj. 328 za pomocą naszego podnośnika. Przy zabezpieczeniu wspomnianych prac udział brało dwóch ratowników w celu obsługi podnośnika koszowego oraz zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu lądowym na skrzyżowaniu przy którym prace miały miejsce.

Tuż po godzinie 14, zostaliśmy zadysponowani na ulicę Jeleniogórską, z dyspozycji wynikało iż w jednym z mieszkań doszło do zadymienia a czujnik tlenku węgla wykrył jego wysokie stężenie w mieszkaniu zamieszkanym przez osoby zgłaszające. Po dojeździe na miejsce, przystąpiliśmy do natychmiastowej lokalizacji źródła zadymienia oraz powodu z jakiego CO (tlenek węgla) znajduje się w mieszkaniu. Po dojeździe na miejsce zastępu JRG PSP Złotoryja, ustalono przyczynę zagrożenia, przystąpiono do wygaszenia wszystkich pieców w budynku a miejsce przekazane zostało protokolarnie dla zarządcy budynku którym jest Zarząd Lokali Gminnych. Na miejsce wezwany został także Zespół Ratownictwa Medycznego, ponieważ istniało wysokie ryzyko iż mieszkańcy mogli zostać podtruci gazem.

Tuż przed godziną 20, zadysponowano nasz zastęp do drzewa które pod wpływem uszkodzenia, przewróciło się na drogę woj. 328 (Sędziszowa – Nowy Kościół). Po dojeździe na miejsce przystąpiono do usuwania skutków zagrożenia. Działania zostały zakończone o godzinie 20:20.

Podczas kończenia usuwania pozostałości z drogi, otrzymaliśmy dyspozycję do miejscowości Rząśnik, z której wynikało że w jednym z domów wielorodzinnych doszło do pożaru poddasza. Już w trakcie dojazdu na miejsce zdarzenia, zastępy będące przed nami zgłosiły drogą radiową iż na poddaszu jest tak duże zadymienie iż znalezienie zarzewi ognia jest bardzo utrudnione. Po dojeździe na miejsce, przystąpiliśmy wraz z pozostałymi zastępami do gaszenia pożaru. W wyniku zdarzenia, dach nad głową straciło 6 osób którym na szczęście nic więcej się nie stało. Nasze działania trwały niemal do 02:30 dnia dzisiejszego w związku z czym do zabezpieczenia budynku zadysponowany został również zastęp OSP Wojcieszów, tak aby do czasu zupełnego zażegnania zagrożenia dozorowali miejsce zdarzenia. Niestety tej nocy mieszkańcy nie mogli wrócić do swoich mieszkań a o dalszym losie budynku miał zadecydować nadzór budowlany.

fot. Poglądowa

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.