Pożar w Nowym Kościele

Wczoraj (tj. 06.11.2017r.) o godzinie 22:30 zostaliśmy zadysponowani do pożaru jednego z wielorodzinnych budynków w miejscowości Nowy Kościół. Po dotarciu na miejsce, okazało się że część klatki schodowej objęta jest tak silnym zadymieniem iż wejście do niej możliwe jest jedynie przy użyciu aparatury Ochrony Dróg Oddechowych. Część mieszkań nadaje się niestety do remontu, jednak w tym przypadku można mówić także o szczęściu dzięki któremu wszyscy mieszkańcy zdążyli opuścić swoje mieszkania zanim doszło do nieszczęścia (20 osób). Przypominamy o możliwości zakupienia specjalnych czujników które poprzez sygnał optyczno-akustyczny lub akustyczny odpowiednio szybko zasygnalizuje nam dotyczące nas zagrożenie. W działaniach brały także udział:

  • JRG PSP Złotoryja
  • OSP Sokołowiec
  • Patrol Policji
  • Zespoły Ratownictwa Medycznego

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.