Pracowity czwartek

 

Wczorajszy dzień był bardzo pracowity dla naszej jednostki z powodu dwóch wezwań które otrzymaliśmy. Dotyczyły one niebezpiecznie wyglądającego pożaru przewodu kominowego oraz wypadku w miejscowości Sędziszowa.

 

Wczoraj tj. 11 luty 2016r. o godzinie 14:56 otrzymaliśmy wezwanie związane z pożarem przewodu kominowego w miejscowości Biegoszów. Po dojeździe na miejsce zdarzenia oraz rozpoznaniu podjęte zostały przez nas działania związane z ugaszeniem ognia oraz zabezpieczeniem poddasza przed zagrożeniem jaki niósł ogień wydostający się przez drzwiczki rewizyjne przewodu. Dzięki bardzo szybkiej reakcji nie doszło do większych szkód związanych z pożarem. Podczas akcji ratowniczej brały udział jednostki z PSP Złotoryja oraz OSP Sokołowiec. Wszelkie działania związane z powyższym zdarzeniem trwały 2 godziny. 

 

Drugie zdarzenie do jakiego zostaliśmy zadysponowani miało miejsce o godzinie 18:16. Dotyczyło ono wypadku w miejscowości Sędziszowa gdzie pod szczytem tutejszej góry Wielisławka podczas jazdy pojazdem jednośladowym zwanym popularnie „krosem”, ucierpiał kierujący. Przewrócił się on, doznając obrażeń które uniemożliwiły mu poruszanie się o własnych siłach. Działania były o tyle utrudnione o ile teren na którym doszło do wypadku uniemożliwiał dotarcie do miejsca zdarzenia pojazdami ratowniczymi, co z kolei wymuszało na ratownikach dotarcie do poszkodowanego pieszo. Osoba poszkodowana została przetransportowana do szpitala. W działaniach związanych z powyższym wypadkiem udział brały także:

 

PSP Złotoryja

Zespół Pogotowia Ratunkowego

Patrol Policji

 

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.