17% wyjazdów to „fałszywki”

Poszukiwania osoby zakleszczonej w pojeździe na trasie Lubiechowa – Janochów, wyjazd do wypadku drogowego w którym ucierpiały trzy osoby w tym jedna zakleszczona przez kolumnę kierownicy w miejscowości Świerzawa niedaleko przedszkola, pożar komina oraz początkowa faza pożaru dachu w miejscowości Stara Kraśnica, przewrócone na drogę gminną drzwo uniemożliwiające przejazd trasą Stara Kraśnica – Wojcieszów to kilka z tych wezwań do których jadąc zastanawiamy się czy to kolejny żart pewnej osoby czy osoby poszkodowane leżą gdzieś w miejscach do których jest na tyle ciężki dostęp iż z drogi po której się poruszamy ich nie widać…

 

 

Tylko w roku 2016 aż 17% zdarzeń w których uczestniczyliśmy to tylko fałszywe alarmy podczas których z reguły do działań wysyłani zostają nie tylko nasi druhowie ale inne jednostki takie jak OSP Wojcieszów, OSP Sokołowiec czy PSP Złotoryja. Większość, a w zasadzie wszystkie alarmy fałszywe które są traktowane najprawdopodobniej przez kogoś jako żart powodują gigantyczne a przede wszystkim niepotrzebne straty sił oraz środków jakie dysponowane są na miejsca zdarzeń. 

 

W dalszym ciągu prosimy o rozwagę choćby z tego powodu iż może dojść do sytuacji gdzie będziemy potrzebni a przez żart jednej osoby nie damy rady dotrzeć na czas do osób które faktycznie będą potrzebowali naszej pomocy…

 

Przypominamy – za to wykroczenie sprawcy grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny do 1,5 tys. złotych

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.