O włos od tragedii

 

W dniu wczorajszym o godzinie 17:02 zostaliśmy zadysponowani do pożaru który obejmować zaczął las przy ul. Reymonta w miejscowości Świerzawa. Natychmiast na miejsce zostali zadysponowani przez dyżurnego PSK PSP w Złotoryi także zastęp JRG ze Złotoryi oraz okoliczne jednostki należące do KSRG tj. OSP Wojcieszów oraz OSP Sokołowiec. 

 

Na domiar złego pożar rozprzestrzeniał się bardzo blisko bloków mieszkalnych które w razie przejścia pożaru do stanu zagrażającego pobliskim mieszkańcom musiałyby zostać ewakuowane. Całe szczęście pożar został opanowany błyskawicznie dzięki współpracy pomiędzy wszystkimi jednostkami a zagrożenie zarzegnane zaraz po ugaszeniu płomieni. Jak się okazało pożar rozprzestrzenił się prawdopodobnie z dwóch miejsc w których spłonęło kilka drzew, drewniane ławki oraz pozostałości po „ognisku” jakie zostawione zostały bezmyślnie wraz z ogniem wśród drzew i wszelkiego rodzaju pozostałości roślinne.

 

 

Informujemy iż spowodowanie tego typu działań jakim jest akcja gaśnicza oraz podpalania pozostałości roślinnych w tego typu miejscach jest karane na podstawie prawa polskiego. Osoba która dopuszcza się tego typu działań może zostać ukarana zarówno w postaci mandatu pieniężnego jak i pozbawieniem wolności. Pamiętajmy jednak że prócz roślinności może zginąć także wiele zwierząt które znajdują się w podmiejscowych lasach.

 

 

 

 

 

 

 

{google_map}Świerzawa{/google_map}

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.