PŁONĄCA STERTA

5 września br. około godziny 22.00 dyżurny PSK w Złotoryi powiadomił naszą jednostkę o tym, że w miejscowości Sokołowiec doszło do pożaru sterty ze słomą. Po przybyciu na miejsce zdarzenia przystąpiono do szybkiego ratowania pozostałego mienia, które nie zostało objęte pożarem przy pomocy ładowarki, którą udostępnił nam właściciel. W pierwszej fazie pożaru podając kilka prądów wody nie dopuszczaliśmy do rozprzestrzenienia się pożaru na pozostałą cześć sterty. Z powodu braku wody, woda dowożona była ze Świerzawy. W działaniach brało udział 3 zastępy z OSP oraz 2 zastępy z JRG PSP Złotoryja. Wstępne straty oszacowano na ponad 12 tyś. zł. Sprawą zajęła się policja. 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.