PIELGRZYMKA STRAŻACKA

3 maja br. z okazji przypadającego w dniu 4 maja św. Floriana, patrona strażaków odbyła się pielgrzymka strażacka do Sanktuarium Matki Bożej Wojcieszowskiej. W pielgrzymce tej uczestniczyły dwa poczty sztandarowe z OSP Świerzawa i z OSP Dziwiszów oraz jednostki straży pożarnych z OSP Wojcieszów, OSP Świerzawa, OSP Stara Kraśnica, OSP Podgórki, OSP Rząśnik, OSP Dobków, OSP Dziwiszów. Oraz służby leśne i straż graniczna. Na koniec wszystkie samochody strażackie wraz z załogą zostały poświęcone. Następnie strażacy zostali zaproszeni na poczęstunek do remizy strażackiej. W imieniu strażaków z terenu Miasta i Gminy Świerzawa składamy serdeczne podziękowania za zaproszenie, poczęstunek oraz bardzo miłą atmosferę, która tak bardzo była wszystkim potrzebna. Mamy cichą nadzieję, że ta pielgrzymka na stałe wpiszę się w kalendarz nie tylko jako pielgrzymka strażacka ale pielgrzymka służb mundurowych.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.