LUBIECHOWA – POŻAR W BUDYNKU MIESZKALNYM

19 marca br. około godziny 14.20 mieszkaniec Lubiechowej powiadomił straż pożarną w Złotoryi o pożarze w budynku mieszkalnym. Następnie  zaalarmowano naszą jednostkę aby udać się do miejscowości Lubiechowa. Po przybyciu na miejsce zdarzenia dwóch naszych zastępów straży pożarnej i po rozpoznaniu stwierdzono, że pali się w budynku mieszkalnym i są osoby poszkodowane. Strażacy w aparatach izolujące drogi oddechowe weszli do pomieszczeń, aby wydostać na zewnątrz osoby poszkodowane. Na miejsce zadysponowano karetki pogotowia. Po opuszczeniu płonących pomieszczeń przez poszkodowanych przeprowadzono ich w bezpieczne miejsce i podano im tlen. Poszkodowany byli kobieta i dwaj mężczyźni. Poszkodowanych przekazano do karetek pogotowia gdzie następnie zostali przewiezieni do szpitala. Pomieszczenia dogaszono, oddymiono, przewietrzono. W działaniach brały udział zastępy z OSP Lubiechowa, OSP Sokołowiec, PSP w Złotoryi, karetki pogotowia, policja, pogotowie energetyczne. Przy tym zdarzeniu można powiedzieć – jak by nie pomoc sąsiedzka – szybki telefon do odpowiednich służb, mogło by dojść do tragedii. Dziękujemy.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.