12 KOMIN

26 lutego br. godzina 15.40 dyżurny PSK dysponuje nasz zastęp ratowników do miejscowości Lubiechowa ponieważ zgłoszono tam pożar w przewodzie kominowym w budynku wolno stojącym wielokondygnacyjnym. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ratownicy udali się na strych aby dostać się do okienka wylotowego na dach. Jeden z ratowników przy pomocy piachu gasił przewód kominowy od góry. W tym samym czasie gaszono drzwiczki wyciorowe do komina na których przepaliła się już blacha, którą były obite drewniane drzwiczki kominowe. Odłączono kuchenkę gazową, z której przewód doprowadzający gaz utrudniał dojście do okienka aby wybrać pozostałości z komina. Na miejsce dojechała miejscowa jednostka oraz PSP w Złotoryi. Tu w tym przypadku można mówić o wielkim szczęściu, ponieważ lokatorzy szykowali się do wyjazdu poza posesję a jednak wrócili się do domu z obawy, ze coś złego się dzieje. Akcja przebiegała sprawnie i skutecznie. Na tym działania zakończono i odjechano do macierzystych jednostek.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.