WYPADEK DROGOWY

11 lutego 2012 roku około godziny 15.20 dyżurny PSK w Złotoryi otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na trasie Świerzawa-Jelenia Góra. Zadysponowano dwa zastępy z miejscowej jednostki straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że kierowca pojazdu osobowego uderzył w przydrożne drzewo i został uwięziony w pojeździe. Odłączono akumulator i użyto sprzętu i hydraulicznego aby wydostać osobę poszkodowaną z pojazdu. Na ten czas droga wojewódzka była całkowicie zamknięta. Po wykonaniu tych czynności kierowca został ewakuowany z pojazdu na desce ortopedycznej i umieszczony w karetce pogotowia. Na miejsce zdarzenie zadysponowano także dwa zastępy PSP ze Złotoryi oraz policję i służbę drogową. Miejsce zdarzenia uprzątnięto z pozostałości rozbitego pojazdu. Na tym działania zakończono. Najprawdopodobniej przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na jezdni.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.