+(00) 123-345-11

Wybuch i pożar w Wilkowie - OSP Świerzawa

Wybuch i pożar w Wilkowie

• Mateusz Ratajczak

Dnia 06.05.2022r., zostaliśmy zadysponowani do miejscowości Wilków. Osoba zgłaszająca, nie znała dokładnej lokalizacji pożaru. Zgłaszający znalazł się w dużej odległości od źródła zadymienia, przez co zgłoszenie nie było precyzyjnym.

Już podczas dojazdu, z odległości niemal kilkunastu kilometrów było widać silne zadymienie w postaci słupa dymu unoszącego się nad miejscem zagrożenia. W trakcie dojazdu, dyżurny informowany przez nas o możliwości zadysponowania dodatkowych sił i środków, podjął decyzję o zadysponowaniu dodatkowo średniego samochodu ratowniczo gaśniczego marki Renault z naszej jednostki.

Po dojeździe pierwszych zastępów na miejsce zdarzenia, okazało się że doszło do wybuchu i rozległego pożaru w miejscowym zakładzie utylizacji opon. Z uwagi na stan jednej z dwóch oparzonych osób, podjęto decyzję o zadysponowaniu na miejsce zdarzenia, lotniczego pogotowia ratunkowego. W trakcie działań oraz przybywania na miejsce kolejnych zastępów, wspomniany LPR przetransportował osobę poszkodowaną do szpitala, celem dalszej hospitalizacji a przybyły na miejsce Zespół Pogotowia Ratunkowego, zajął się drugą osobą której oparzenie nie wymagało dalszej hospitalizacji.

W działaniach ratowniczo-gaśniczych brały udział nasze dwa zastępy oraz liczne zastępy PSP oraz OSP z naszego oraz sąsiednich powiatów.

Nasze działania zostały zakończone po ponad pięciu godzinach. Na miejscu zdarzenia, w celu dozoru, pozostały zastępy okolicznych jednostek. Uszkodzony sprzęt podczas prac:

• Odcinek strażacki W52 (2szt)
  • Odcinek strażacki W75 (2szt)
  • Ubranie specjalne (2 kpl)

Służby działające na miejscu zdarzenia:

• OSP i PSP - liczne jednostki z naszego oraz sąsiednich powiatów
  • ZRM - w tym 1x LPR
  • Policja

Poszkodowani:

• jedna osoba poszkodowana przetransportowana przez LPR do szpitala, celem dalszej hospitalizacji
  • jedna osoba którą zajął się ZRM i nie wymagała dalszej hospitalizacji
  • wszyscy pozostali, opuścili obiekt przed przybyciem na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej
Chcesz zobaczyć podobne informacje?

Zobacz jeszcze

Nasza jednostka już niedługo będzie mogła pochwalić się kolejnym projektem.(...)

Dnia 24.10.2022r., tuż przed godziną 12:30, nasz zastęp został zadysponowany(...)

Dnia 20.10.2022r. około godziny 9:00, nasz zastęp został zadysponowany do(...)

D<span style="font-size: 1rem;">nia 18.10.2022r. tuż przed godziną 19, zostaliśmy wezwani(...)

Dnia 18.10.2022r., dwóch ratowników z naszej jednostki przystąpiło do egzaminu(...)

Dnia 05.10.2022r. o godzinie 13:14 zostaliśmy zadysponowani do miejscowości Sędziszowa,(...)

Dnia 30.09.2022r. o godzinie 8:19 zostaliśmy zadysponowani do miejscowości Biegoszów.(...)

Jest nam niezmiernie miło poinformować o fakcie pozyskania używanego sprzętu(...)

Jeśli masz ochotę, ucz się z nami!

Sprawdź czy wiesz!

Kurs ma na celu weryfikację podstawowych umiejętności udzielania pierwszej pomocy, osobom poszkodowanym.

Test ma za zadanie zweryfikować wiedzę ogólną na poziomie średnim.