75 713 53 38

ROZWAGA W ŻYCIU POMAGA - OSP Świerzawa

ROZWAGA W   ŻYCIU POMAGA - OSP Swieriawa

ROZWAGA W ŻYCIU POMAGA

  • Mateusz Ratajczak

„ROZWAGA W ŻYCIU POMAGA” – zajęcia edukacyjne w Gimnazjum w Świerzawie Pod takim hasłem zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne dla uczniów klas I w Gimnazjum w Świerzawie. Zajęcia miały na celu przedstawienie uczniom jak zachować się będąc świadkiem zdarzenia oraz jak praktycznie udzielać pierwszej pomocy przedlekarskiej osobom poszkodowanym. Prowadzącymi zajęcia byli strażacy z OSP w Świerzawie w osobach: Waldemar Kwieciński oraz Piotr Kocik. Strażaków wspierali „Ratownicy- Gimnazjaliści”, czyli starsi koledzy i koleżanki pierwszaków.

 

Uczestnicy oprócz zajęć teoretycznych mogli praktycznie przeprowadzić RKO na fantomie AMBU MEN C, w który wyposażona jest szkolna pracownia. Nie małą atrakcją było także umiejętne „zapakowanie” poszkodowanego na deskę ortopedyczną oraz jazda po rowerowym torze przeszkód.

Spotkanie było także okazją do zapoznania się z zawodem strażaka. Uczniowie zadawali wiele ciekawych pytań w tym zakresie, interesowali się kwestią: Jak zostać strażakiem? Chętni mogli przymierzyć strój strażaka i wypróbować kilka podstawowych przyrządów, stanowiących podstawowe wyposażenie strażaka. Podsumowując spotkanie uczniowie uczestniczyli w przygotowanym QUIZ-ie, za co w nagrodę otrzymali znaczki i opaski odblaskowe, które na okres szybko zapadającego zmroku będą przez nich wykorzystywane do polepszenia ich widoczności. art. Piotr Melnarowicz

OSP Świerzawa - fanimani - info
Chcesz zobaczyć podobne informacje?

Zobacz jeszcze

Wykonano remont pierwszego boksu w którym garażowane jest pojazd marki(...)

Komenda Powiatowa PSP w Złotoryi informuje, ze w dniach od(...)

Najwyższy czas podziękować wszystkim darczyńcom, dzięki którym remont naszej strażnicy(...)

Już jutro, podczas odpustu parafialnego będzie można wziąć udział w(...)

Warto wspomnieć iż nasza(...)

W związku z organizacją "Pierwszego Pikniku Rodzinnego pod Wielisławką" zostaliśmy(...)

Dzisiejsza informacja nie będzie dotyczyć działań, szkoleń oraz bezpośrednio naszej(...)

Jeśli masz ochotę, ucz się z nami!

Sprawdź czy wiesz!

Test ma za zadanie zweryfikować wiedzę ogólną na poziomie średnim.

Kurs ma na celu weryfikację podstawowych umiejętności udzielania pierwszej pomocy, osobom poszkodowanym.

Przekaz 1,5% Fanimani - wspieraj OSP Swierzawa