- biuro@osp-swierzawa.pl
- 75 713 53 38
ODSZEDŁ NA WIECZNĄ SŁUŻBĘ DH STANISŁAW WRONA - OSP Świerzawa
ODSZEDŁ NA WIECZNĄ SŁUŻBĘ DH STANISŁAW WRONA
- Mateusz Ratajczak
|
|
Druhny i druhowie OSP!
Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Świerzawie z żalem informuje, o śmierci druha Stanisława Wrony - byłego funkcjonariusza Komendy Rejonowej Straży Pożarnych w Złotoryi, pionier, wieloletni Prezes i Komendant Miejsko-Gminny ZOSP RP w Świerzawie. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w dniu 10 grudnia 2013 r. o godzinie 13.30 w Kościele Parafialnym pw. Św. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu.
ogn. Stanisław Wrona urodził się 7 lutego 1925 roku w Rudce. Po ukończeniu szkoły oraz odbyciu służby wojskowej rozpoczął swą pierwszą pracę zawodową., w między czasie pomagał rodzicom w prowadzeniu gospodarstwa rolnego. W kwietniu 1961 roku rozpoczął służbę w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnych w Złotoryi. Jego zaangażowanie w wykonywanie obowiązków, oddanie służbie oraz bardzo dobre relacje ze współpracownikami zostały szybko zauważone przez przełożonych dzięki czemu został delegowany na kurs podoficerski i mianowany na stanowisko dowódcy sekcji. W trakcie swej kariery zawodowej przyszło mu kierować podległymi sobie strażakami podczas wielu trudnych i wymagających poświęceń działań ratowniczych. Pomagał innym jak tylko mógł i nie zapominał przy tym o swoich podwładnych. W grudniu 1981 roku podjął niełatwą decyzję o przejściu na zaopatrzenie emerytalne. W trakcie swej służby zawodowej wielokrotnie był odznaczany i wyróżniany, między innymi: - przez Zarząd Główny Związku OSP RP złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa oraz - przez Ministra Obrony Narodowej brązowym medalem za zasługi dla obronności kraju Swą pasję dzielił na równi ze służbą w straży zawodowej oraz służbą w Ochotniczej Straży Pożarnej w Sokołowcu. Przez wiele lat był Prezesem i Komendantem Miejsko-Gminnym Zarządu Związku OSP RP w Świerzawie. Znajomość pożarniczego rzemiosła oraz ogólna sympatia jaką Go darzono spowodowały że piastował te funkcje przez wiele lat Jego pogoda ducha i optymizm którym zarażał innych, zjednywały mu wielu przyjaciół. Pomimo sędziwego wieku był bardzo aktywny i chętnie się udzielał w pracach społecznych, zawsze obecny tam gdzie podejmowano decyzje w sprawach ważnych dla ochrony ppoż. miasta i gminy Świerzawa. W imieniu swoim, strażaków ochotników na czele z Prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Złotoryi dh R. Raszkiewiczem oraz funkcjonariuszy Komendy Powiatowej PSP w Złotoryi z mł. bryg. Tomaszem Herbut na ręce rodziny zmarłego pragnę złożyć najszczersze wyrazy współczucia, proszę przyjąć nasze kondolencje.
Zobacz jeszcze
Remonty jeszcze się nie skończyły
Wykonano remont pierwszego boksu w którym garażowane jest pojazd marki(...)
CzytajPodziękowania za wsparcie
Najwyższy czas podziękować wszystkim darczyńcom, dzięki którym remont naszej strażnicy(...)
CzytajOdpust parafialny z OSP
Już jutro, podczas odpustu parafialnego będzie można wziąć udział w(...)
CzytajI Piknik Rodzinny pod Wielisławką
W związku z organizacją "Pierwszego Pikniku Rodzinnego pod Wielisławką" zostaliśmy(...)
CzytajKamera termowizyjna zakupiona
Dzisiejsza informacja nie będzie dotyczyć działań, szkoleń oraz bezpośrednio naszej(...)
CzytajSprawdź czy wiesz!
Pierwsza pomoc
Kurs ma na celu weryfikację podstawowych umiejętności udzielania pierwszej pomocy, osobom poszkodowanym.
Sprawdź sięRATAQ.PL - Tworzenie i pozycjonowanie stron internetowych © 2021 - 2026 / OSP Swierzawa












