75 713 53 38

ODSZEDŁ NA WIECZNĄ SŁUŻBĘ DH STANISŁAW WRONA - OSP Świerzawa

ODSZEDŁ NA WIECZNĄ SŁUŻBĘ DH STANISŁAW WRONA - OSP Swieriawa

ODSZEDŁ NA WIECZNĄ SŁUŻBĘ DH STANISŁAW WRONA

  • Mateusz Ratajczak

Druhny i druhowie OSP! 

Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Świerzawie z żalem informuje, o śmierci druha Stanisława Wrony - byłego funkcjonariusza Komendy Rejonowej Straży Pożarnych w Złotoryi, pionier, wieloletni Prezes i Komendant Miejsko-Gminny ZOSP RP w Świerzawie. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w dniu 10 grudnia 2013 r. o godzinie 13.30 w Kościele Parafialnym pw. Św. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu.

 

 

ogn. Stanisław Wrona urodził się 7 lutego 1925 roku w Rudce. Po ukończeniu szkoły oraz odbyciu służby wojskowej rozpoczął swą pierwszą pracę zawodową., w między czasie pomagał rodzicom w prowadzeniu gospodarstwa rolnego. W kwietniu 1961 roku rozpoczął służbę w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnych w Złotoryi. Jego zaangażowanie w wykonywanie obowiązków, oddanie służbie oraz bardzo dobre relacje ze współpracownikami zostały szybko zauważone przez przełożonych dzięki czemu został delegowany na kurs podoficerski i mianowany na stanowisko dowódcy sekcji. W trakcie swej kariery zawodowej przyszło mu kierować podległymi sobie strażakami podczas wielu trudnych i wymagających poświęceń działań ratowniczych. Pomagał innym jak tylko mógł i nie zapominał przy tym o swoich podwładnych. W grudniu 1981 roku podjął niełatwą decyzję o przejściu na zaopatrzenie emerytalne. W trakcie swej służby zawodowej wielokrotnie był odznaczany i wyróżniany, między innymi: - przez Zarząd Główny Związku OSP RP złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa oraz - przez Ministra Obrony Narodowej brązowym medalem za zasługi dla obronności kraju Swą pasję dzielił na równi ze służbą w straży zawodowej oraz służbą w Ochotniczej Straży Pożarnej w Sokołowcu. Przez wiele lat był Prezesem i Komendantem Miejsko-Gminnym Zarządu Związku OSP RP w Świerzawie. Znajomość pożarniczego rzemiosła oraz ogólna sympatia jaką Go darzono spowodowały że piastował te funkcje przez wiele lat Jego pogoda ducha i optymizm którym zarażał innych, zjednywały mu wielu przyjaciół. Pomimo sędziwego wieku był bardzo aktywny i chętnie się udzielał w pracach społecznych, zawsze obecny tam gdzie podejmowano decyzje w sprawach ważnych dla ochrony ppoż. miasta i gminy Świerzawa. W imieniu swoim, strażaków ochotników na czele z Prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Złotoryi dh R. Raszkiewiczem oraz funkcjonariuszy Komendy Powiatowej PSP w Złotoryi z mł. bryg. Tomaszem Herbut na ręce rodziny zmarłego pragnę złożyć najszczersze wyrazy współczucia, proszę przyjąć nasze kondolencje.

OSP Świerzawa - fanimani - info
Chcesz zobaczyć podobne informacje?

Zobacz jeszcze

Wykonano remont pierwszego boksu w którym garażowane jest pojazd marki(...)

Komenda Powiatowa PSP w Złotoryi informuje, ze w dniach od(...)

Najwyższy czas podziękować wszystkim darczyńcom, dzięki którym remont naszej strażnicy(...)

Już jutro, podczas odpustu parafialnego będzie można wziąć udział w(...)

Warto wspomnieć iż nasza(...)

W związku z organizacją "Pierwszego Pikniku Rodzinnego pod Wielisławką" zostaliśmy(...)

Dzisiejsza informacja nie będzie dotyczyć działań, szkoleń oraz bezpośrednio naszej(...)

Jeśli masz ochotę, ucz się z nami!

Sprawdź czy wiesz!

Test ma za zadanie zweryfikować wiedzę ogólną na poziomie średnim.

Kurs ma na celu weryfikację podstawowych umiejętności udzielania pierwszej pomocy, osobom poszkodowanym.

Przekaz 1,5% Fanimani - wspieraj OSP Swierzawa