Upadek z wysokości

W dniu dzisiejszym, tj. 21.06.2021r. o godzinie 14:38 zostaliśmy zadysponowani do upadku z wysokości mężczyzny w miejscowości Sędziszowa – Organy Wielisławskie.

Na miejscu jako pierwsza była Policja. Po dojeździe na miejsce naszego zastępu, okazało się że mężczyzna spadł z wysokości około 10 metrów w skutek czego odniósł poważne obrażenia ciała.

Zabezpieczono miejsce działań oraz udano się do poszkodowanego.

Do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego osoba poszkodowana była pod opieką strażaków.

Po przybyciu na miejsce ZRM mężczyzna został przekazany pod opiekę lekarza.

Osoba poszkodowana zabezpieczona na noszach próżniowych, przy pomocy lin i asekuracji strażaków oraz ratowników GOPR-u została bezpiecznie opuszczona na dół a następnie przetransportowana przez ZRM do szpitala w Jeleniej Górze.

Na tym wszystkie służby zakończyły swoje działania które trwały ponad 1,5 godziny.

SIS na miejscu zdarzenia:

• OSP Świerzawa
  • JRG Złotoryja (2 zastępy)
  • Policja (2 patrole)
  • Zespół Ratownictwa Medycznego