Nie wypalaj traw

W związku z początkiem okresu wiosennego jak co roku Straż Pożarna apeluje, aby nie wypalać traw oraz pozostałości roślinnych.

Doświadczenie z roku na rok pokazuje, że właśnie w tym okresie dochodzi do największej liczby tego typu zdarzeń.

Niejednokrotnie omawiane wypalanie traw przewyższa oczekiwania wymykając się spod kontroli co prowadzi do konieczności interweniowania Straży Pożarnej.

Niestety często zdarzenia te osiągają duże rozmiary błyskawicznie się rozprzestrzeniając oraz niosą za sobą katastrofalne konsekwencje. Pożary traw wpływają negatywnie na środowisko.

Ginie w nich wiele zwierząt, oraz umiera roślinność. Odbudowa flory i fauny w miejscu po pożarze pokrywy gleby trwa wiele lat.

STOP WYPALANIU TRAW!!!