Zadymienie mieszkania

Pokazuj innym przez...
Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
0Share on LinkedIn
Linkedin

Dnia 30.08.2019r. około godziny 20:00 zostaliśmy zadysponowani do miejscowości Świerzawa, gdzie miał miejsce potencjalny pożar mieszkania w jednej z wielorodzinnych kamienic.

Po dojeździe na miejsce zweryfikowano treść zgłoszenia, po czym stwierdzono jedynie silne zadymienie mieszkania które powstało w wyniku zatoru przewodu kominowego. Jeden z mieszkańców, podczas rozpalania w palenisku swojego pieca napotkał na problem niedrożności przewodu, w wyniku czego został zmuszony do przewietrzenia mieszkania. Osoba zgłaszająca zauważając zagrożenie, natychmiast (zdecydowanie prawidłowa reakcja) zaalarmowała straż pożarną.

Zagrożenia jednak nie stwierdzono, mieszkanie zostało oddymione za pomocą agregatu służącego do tego celu, po czym przekazano teren działań osobie odpowiedzialnej za nie.

Nasze działania trwały niespełna godzinę czasu, w zdarzeniu nie było osób poszkodowanych.

Dodaj komentarz