Kamera termowizyjna zakupiona

Dzisiejsza informacja nie będzie dotyczyć działań, szkoleń oraz bezpośrednio naszej dzialalności. Tym oto wpisem pragniemy podziękować Gminie Świerzawa za zakup kamery termowizyjnej (zdjęcie dołączamy do treści artykułu) która została przekazana właśnie naszej jednostce.

Zdecydowanie ułatwi nam ona pomoc przy pożarach wewnętrznych w których kluczową rolę odgrywa jak najkrótszy czas jaki mamy na zlokalizowanie źródła pożaru. Dzięki niej będziemy w stanie między innymi znacznie precyzyjniej określić umiejscowienie zarzewi ognia w stropach objętych pożarem a co za tym idzie nie powodować tak znacznych uszkodzeń aby je dogasić. O wiele sprawniej przebiegać będzie znalezienie poziomu na którym znajdują się zlepki palącej się sadzy kominowej (niestety w wielu domach mamy możliwość wglądu do wewnątrz poprzez koronę komina lub rewizję na samym dole przewodu bądź i to nie) ale przede wszystkim o wiele szybciej będziemy w stanie określić czy zagrożenie zostało w pełni zażegnane. Raz jeszcze, dziękujemy.

Zakup wspomnianego powyżej sprzętu został w pełni sfinansowany przez budżet gminy.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.