Pożar lasu (FILM/zdjęcia)

23.03.2019r. doszło do pożaru lasu na „Okolu”. Nasza jednostka, została zadysponowana do działań w formie dwóch zastępów. Po dojeździe na miejsce, dołączono do obecnych już jednostek które zmagały się z bardzo trudnym rodzajem pożaru.
Trudności te polegały głównie na braku wystarczających zasobów wody w celu dogaszania poszczególnych zarzewi, w związku z czym do działań zostały dodatkowo zadysponowane dwa pojazdy które stworzyły punkt poboru wody, przy drodze głównej w taki sposób aby wszystkie pojazdy dowożące wodę do samego miejsca pożaru, mogły bezpiecznie mijać się na wąskich, górzystych i leśnych drogach. W początkowym stadium został także dokonany dwukrotny zrzut wody z samolotu DROMADER, który pozwolił na stłumienie największych zarzewi ognia.

W działaniach udział brały zastępu z powiatu złotoryjskiego oraz jeleniogórskiego.

Same działania trwały niespełna 5 godzin przy czym strawieniu przez ogień uległo około 1ha.

Zastępy biorące udział w działaniach:

  • JRG Złotoryja (2 zastępy)
  • JRG Jelenia Góra
  • OSP Sokołowiec (2 zastępy)
  • OSP Świerzawa (2 zastępy)
  • OSP Lubiechowa
  • OSP Rząśnik
  • OSP Prusice
  • OSP Czernica
  • OSP Dziwiszów (2 zastępy)
[fvplayer id=”1″]

[mapsmarker marker=”25″]

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.