Szkolenie nowych ratowników

0Share on Google+
0Tweet about this on Twitter
0Share on LinkedIn

W związku z nowym rokiem, KP PSP w Złotoryi informuje iż od dnia 25 stycznia 2019r. do dnia 3 marca 2019r. odbędzie się szkolenie podstawowe strażaków ratowników.

Podczas szkoleń, zgodnie z nowymi „Zasadami Organizacji Szkoleń Członków Ochotniczych Straży Pożarnych Biorących Bezpośredni Udział w Działaniach Ratowniczych”, szkolenia realizowane będą w tematyce:

• podstawowych czynności z zakresu ratownictwa technicznego
  • podstawowych czynności z zakresu działań przeciwpowodziowych
  • zasad pracy w radiowej sieci UKF Państwowej Straży Pożarnej
  • wydawanie poleceń i sygnałów uczestnikom ruchu lub innym osobom znajdującym się na drodze

Przypominamy również że do dnia 10 stycznia 2019r. jest jeszcze możliwość składania kompletu dokumentów, celem przyjęcia do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszego powiatu. Warunkiem dokonania zgłoszenia są:

• Nieprzekraczalny i ostateczny termin złożenia dokumentów (informacje u naczelników jednostek OSP)
  • Ukończone 18 lat i nie przekroczone 65 lat
  • Aktualne zaświadczenia lekarskie o stanie zdrowia od lekarza medycyny pracy oraz psychologa

Zapraszamy w nasze szeregi!