Pożar mieszkania

Autorskie systemy CMS

Dzisiaj około godziny 10:00 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania KP PSP w Złotoryi został poinformowany o pożarze jednego z mieszkań w budynku mieszkalnym wielorodzinnym przy ul. Bolesława Chrobrego w Wojcieszowie.

Dyżurny natychmiast na miejsce zdarzenia zadysponował dwa zastępy strażaków z JRG Złotoryja – średni i ciężki samochód ratowniczo gaśniczy, średni samochód ratowniczo gaśniczy z JRG2 Jelenia Góra i drabina (SCD42) z JRG1 Jelenia Góra, zastępy OSP Wojcieszów, OSP Sokołowiec, OSP Świerzawa oraz patrol policji.

Po dojeździe, zabezpieczono miejsce zdarzenia oraz udano się na rozpoznanie zagrożenia. Strażacy zabezpieczeni w aparaty ochrony dróg oddechowych dostali się do mieszkania w którym doszło do pożaru..

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania, rozwinięciu linii gaśniczej. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do oddymienia klatki schodowej oraz mieszkań.

Po oddymieniu dokonano pomiarów czujnikiem wielogazowym, który nie wykazał gazów niebezpiecznych.
Miejsce objęte działaniami ratowniczymi wraz z zaleceniami przekazano zarządcy budynku. Na tym działania przybyłych na miejsce zastępów zostały zakończone.

źródło: złotoryja112