Dlaczego pożaru oleju nie gasi się wodą? [film]

Wczoraj, nasza jednostka uczestniczyła jak co roku w obchodach uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Podczas wspomnianych uroczystości, nasza jednostka udostępniła możliwość nauki prawidłowego ustalenia stanu osoby poszkodowanej oraz poprawne postępowanie podczas resuscytacji krążeniowo – oddechowej.  Jeden z najciekawszych elementów który dodatkowo został zademonstrowany, cieszył się pokaz skutków jakie występują przy gaszeniu pożarów oleju za pomocą wody (czego się oczywiście nie robi).

Poniżej przedstawiamy filmik ze wspomnianego pokazu:

Dlaczego płonącego oleju nie gasi się wodą? from Mateusz Ratajczak on Vimeo.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.