Dlaczego pożaru oleju nie gasi się wodą? [film]

Pokazuj innym przez...
Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
0Share on LinkedIn
Linkedin

Wczoraj, nasza jednostka uczestniczyła jak co roku w obchodach uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Podczas wspomnianych uroczystości, nasza jednostka udostępniła możliwość nauki prawidłowego ustalenia stanu osoby poszkodowanej oraz poprawne postępowanie podczas resuscytacji krążeniowo – oddechowej.  Jeden z najciekawszych elementów który dodatkowo został zademonstrowany, cieszył się pokaz skutków jakie występują przy gaszeniu pożarów oleju za pomocą wody (czego się oczywiście nie robi).

Poniżej przedstawiamy filmik ze wspomnianego pokazu:

Dlaczego płonącego oleju nie gasi się wodą? from Mateusz Ratajczak on Vimeo.

Dodaj komentarz