Cofnięcie dymu w przewodzie kominowym

Dnia 13.02.2018r. przed godziną 21, nasz zastęp został zadysponowany do zagrożenia wynikającego z cofającym się dymem do przewodu kominowego. Po dojeździe na miejsce oraz zlokalizowaniu mieszkania osoby zgłaszającej, niezwłocznie udaliśmy się na rozpoznanie zagrożenia. Okazało się że poprzez przewód kominowy cofnęło się powietrze które spowodowało iż w kuchni jednego z mieszkań dosłownie podniosły się płyty zamieszczone na blacie pieca kuchennego. W całym zdarzeniu nie było osób poszkodowanych a dowódca działań ratowniczych nie stwierdził żadnego zagrożenia. Całe miejsce zostało przy tym dokładnie sprawdzone pod kątem możliwości wystąpienia tlenku węgla, co wykluczono za pośrednictwem miernika wielogazowego a sam przewód kominowy sprawdzono dokładnie pirometrem, który to z kolei nie wskazał nadmiernej temperatury na żadnym ze sprawdzanych odcinków.

Miejsce zostało przekazane wraz z zaleceniami lokatorom a same działania naszego zastępu trwały 45min.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.