Kolejny pożar komina

Dnia 4.12.2017 o godz. 09:28 zostaliśmy zadysponowani do pożaru komina w miejscowości Dobków. Po dojeździe na miejsce przystąpiono do wygaszenia paleniska pieca oraz ugaszenie zarzewi ognia umiejscowionych w przewodzie kominowym który uległ zapaleniu. W całym zdarzeniu nie było poszkodowanych, przypominamy jednak o obowiązku regularnego czyszczenia przewodów kominowych oraz utrzymywaniu porządku w miejscach gdzie znajdują się drzwiczki wyciorowe. Znacznym ułatwieniem dla nas, pozwalającym na szybsze uporanie się z pożarem są ławy kominiarskie dzięki którym jesteśmy w stanie dostać się na koronę komina skąd mamy możliwość natychmiastowego strącenia palącej się sadzy.

Zakończenie działań, miało miejsce o godzinie 11. Na miejscu zdarzenia znalazły się także:

OSP Sokołowiec
JRG PSP Złotoryja

fot. zdj poglądowe

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.