Wybuch i pożar w jednym z zakładów produkcyjnych

W dniu wczorajszym około godziny 10 otrzymaliśmy dyspozycję od dyżurnego PSK Złotoryja w celu walki z pożarem który opanował jeden z zakładów produkcyjnych w miejscowości Złotoryja. Po dojeździe na miejsce okazało się że miał miejsce także wybuch w części produkcyjnej przy czym w budynku znajduje się aż 6 osób poszkodowanych których nie udało się ewakuować. To scenariusz jaki przygotowała komenda PSP Złotoryja w ramach ćwiczeń umiejętności pracy w zdarzeniu masowym. Wszystko to miało na celu utrwalenie procedur wdrażanych podczas tego typu zdarzeń ale przede wszystkim zapoznanie się ze specyfiką zakładu a także zaznajomieniem z możliwymi zagrożeniami które mogą spowodować ewentualne utrudnienie w prowadzeniu działań ratowniczo gaśniczych w tego typu obiektach. W ćwiczeniach udział brały niemal wszystkie jednostki należące do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego (KSRG) na terenie naszego powiatu, zespół ratownictwa medycznego oraz patrol policji.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.