Wybuch i pożar w jednym z zakładów produkcyjnych

Pokazuj innym przez...
Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
0Share on LinkedIn
Linkedin
Autorskie systemy CMS

W dniu wczorajszym około godziny 10 otrzymaliśmy dyspozycję od dyżurnego PSK Złotoryja w celu walki z pożarem który opanował jeden z zakładów produkcyjnych w miejscowości Złotoryja. Po dojeździe na miejsce okazało się że miał miejsce także wybuch w części produkcyjnej przy czym w budynku znajduje się aż 6 osób poszkodowanych których nie udało się ewakuować. To scenariusz jaki przygotowała komenda PSP Złotoryja w ramach ćwiczeń umiejętności pracy w zdarzeniu masowym. Wszystko to miało na celu utrwalenie procedur wdrażanych podczas tego typu zdarzeń ale przede wszystkim zapoznanie się ze specyfiką zakładu a także zaznajomieniem z możliwymi zagrożeniami które mogą spowodować ewentualne utrudnienie w prowadzeniu działań ratowniczo gaśniczych w tego typu obiektach. W ćwiczeniach udział brały niemal wszystkie jednostki należące do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego (KSRG) na terenie naszego powiatu, zespół ratownictwa medycznego oraz patrol policji.

Dodaj komentarz