Zadymienie w bloku

W dniu 19.10.2017r. zostaliśmy zadysponowani na ul. Reymonta do zadymienia w jednym z tamtejszych bloków mieszkalnych. Po przybyciu na miejsce okazało się że jeden z mieszkańców pozostawił na kuchence gazowej olej na którym chciał przygotować sobie kolację. Niestety poszkodowany w pewnym momencie zasnął co spowodowało ogromne zagrożenie dla niego samego, przy czym dzięki sąsiadowi udało się w porę obudzić poszkodowanego i jeszcze przed naszym przybyciem ugasić źródło ognia. W całym zdarzeniu obyło się bez większych strat a sam poszkodowany pozostał w miejscu zamieszkania.

Przypominamy iż najbezpieczniejszym sposobem ugaszenia płonącego oleju jest po prostu odcięcie dopływu powietrza do źródła ognia poprzez np. przykrycie naczynia metalową pokrywką czy gaszenie za pomocą specjalnie oznakowanych gaśnic. Poniżej wizualizacja tego co czeka nas podczas gaszenia tłuszczy za pomocą wody:

Pozostałe jednostki obecne na miejscu:
OSP Sokołowiec
Zespół Ratownictwa Medycznego

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.