XL ELIMINACJE POWIATOWE ZAKOŃCZONE

XL ELIMINACJE POWIATOWE DO OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ ROZSTRZYGNIĘTE!

31 marca 2017r. w Gimnazjum w Świerzawie odbyły się Eliminacje Powiatowe do XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”.
Uroczystego otwarcia eliminacji powiatowych, które zostały zorganizowane przy współpracy z Zarządem Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Świerzawie i Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Złotoryi dokonała Romana Kaszubowska – Dyrektor Gimnazjum w Świerzawie oraz Waldemar Kwieciński – Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Złotoryi. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: mł. kpt. Marcin Kościuk – Komenda Powiatowa PSP w Złotoryi, kpt. inż. Piotr Dąbrowa – Komenda Powiatowa PSP w Złotoryi, Jakub Waganiak – Nadleśnictwo Złotoryja.

 

Udział w turnieju wzięło 36 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu złotoryjskiego. W wyniku przeprowadzonych konkurencji wyłoniono uczniów, którzy będę reprezentować naszą gminę w kolejnych szczeblach eliminacji w/w konkursu. W kategorii: SZKOŁA PODSTAWOWA- Milena Zakaszewska (Szkoła Podstawowa Nowa Wieś Grodziska). W kategorii: GIMNAZJUM – Kornelia Zdziechowicz, po fascynującej dogrywce w eliminacjach ustnych (Gimnazjum w Świerzawie, opiekun: Piotr Melnarowicz), zaś w kategorii: SZKOŁA PONADGIMNAZJALNA – Konrad Tkaczyk (Zespół Szkół Ogólnokształcących w Złotoryi).
Nagrodzono także uczniów w uczestniczących w konkursach: „Sterowanie LOFI – robotem” oraz „Wyścigi samochodowe”. Uczestnicy turnieju wraz z opiekunami zwiedzili także miejscowy Kościół św. Jana Chrzciciela i św. Katarzyny Aleksandryjskiej, który jest najcenniejszą atrakcją miasteczka. Powstał w II połowie XIII wieku i do dziś przetrwał w prawie niezmienionym wyglądzie. Ewenementem jest, że obiekt romański zachował się w tak dobrym stanie.
LAUREACI dzisiejszego turnieju będą reprezentować powiat złotoryjski w kolejnych etapach w/w konkursu.
GRATULUJEMY SUKCESÓW i ŻYCZYMY NASTĘPNYCH!

{google_map}Świerzawa{/google_map}

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.