12 POŻAR PRZEWODU KOMINOWEGO W TYM ROKU

28 listopada br. w godzinach porannych mieszkanka Podgórek dzwoniąc do straży pożarnej w Świerzawie poinformowała, że w jej budynku mieszkalnym, wolnostojącym jednokondygnacyjnym zapalił się przewód kominowy i prosi o szybką interwencję naszej jednostki. Po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdzono dyżurnemu PSK w Złotoryi o tym zaistniałym fakcie. Do czasu przybycia drabiny mechanicznej z JRG PSP ze Złotoryi działania polegały na wygaszeniu w piecu i gaszenie komina z poziomu strychu aby nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia na zewnątrz. Utrudnieniem było wybranie palących się spieków z przewodu kominowego. Działania trwały około 3 godzin. Przypominamy o regularnym przeglądzie przewodów kominowych. Nie wystarczy tylko sama wizyta kominiarza i wystawienie potwierdzenia wykonania usługi.

 

 

{google_map}Podgórki{/google_map}

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.