Oficjalna informacja dot. zbiórki na zakup sprzętu specjalistycznego

 

Od dnia dzisiejszego, za pośrednictwem serwisu zrzutka.pl zbierana jest kwota niezbędna na zakup kamery termowizyjnej dla naszej jednostki. Kwota ta wynosi aż 20 000,00zł którą mam nadzieje uda się uzbierać i znacząco skrócić czas lokalizowania źródła pożaru podczas działań ratowniczo gaśniczych w których będziemy brali udział.

W ciągu ostatniego roku na terenie naszego powiatu wielokrotnie była ona używana przy czym w naszej miejscowości i jej okolicach aż dwa razy. Pożar budynku przy banku spółdzielczym w Świerzawie oraz przy pożarze tartaku p. Tęczy w Starej Kraśnicy kilka dni temu. Niestety ściąganie kamery termowizyjnej z drugiego końca powiatu a czasami z sąsiedniego powiatu bywa kosztowne dla budżetu Państwa a przede wszystkim zajmuje wiele czasu zanim takowa dotrze na miejsce. Z regóły do tej pory pożar zostaje rozpoznany oraz zlokalizowany przez fizyczne wejście roty do środka palącego się budynku, co z kolei wiąże się z tym że obaj strażacy muszą wziąć ze sobą praktycznie cały możliwy osprzęt nie wiedząc co spotka ich wewnątrz budynku. Poniżej informacja podana na koncie z którego organizowana jest zbiórka:

 

 

Czym jest pożar wie jedynie dwa rodzaje osób:

– Ci którzy stracili przez niego swój majątek

– Ci którzy ten majątek starają się uratować podczas trwania pożaru.

Jedni powiedzą po co Wam kamera, zajmijcie się lepiej tym co macie robić, inni stwierdzą że to przydatna rzecz a my twierdzimy że jest to rzecz niezbędna aby skrócić czas przeprowadzania działań gaśniczych w pomieszczeniach zamkniętych.

Kilka dni temu doszło do pożaru tartaku w którym działaliśmy najszybciej jak się dało, całe szczęście straty były niewielkie, jednak aby odnaleźć źródło ognia musieliśmy wzywać na miejsce jednostkę znajdującą się prawie 30km od pożaru. Wiąże się to z tym iż kamera została użyta dopiero podczas sprawdzania czy wszystkie zarzewia ognia zostały ugaszone. W tym przypadku się udało jednak czas trwania akcji wydłużony był o blisko 30min a za przyjazd zastępu z kamerą koszta ponosimy wszyscy podatnicy. Zakup takiej kamery pozwoli zarówno na szybszą lokalizację pożaru jak i zmniejszenie kosztów z budżetu państwa.

Oficjalna informacja o zbiórce znajduje się na stronie www.osp-swierzawa.pl oraz na wydarzeniu facebook o którym więcej informacji znajdzie się na naszej oficjalnej stronie internetowej.

Prosimy o wpłaty na cel zakupu sprzętu który będzie ratował życie ludzkie oraz mienie.

z upoważnienia prezesa OSP Świerzawa

druh Mateusz Ratajczak

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.