Kolejny żart naszej lokalnej społeczności?

Po raz kolejny pragniemy podziękować z całego serca społeczności (osobie) notorycznie sprawdzającej naszą czujność oraz gotowość bojową. 

 

 

Dziś w godzinach wieczornych doszło do zgłoszenia związanego z wypadkiem samochodowym podczas którego jedna z osób poszkodowanych miała być zakleszczona w pojeździe, co miałobyć wynikiem zdarzenia do którego nas wezwano. Miałobyć, poniewaz po przybyciu na miejsce okazało się po raz kolejny iż osoba zgłaszająca zdarzenie robi sobie mało zabawny żart powodując przy tym wysłanie do miejsca zdarzenie aż cztery zastępy straży pożarnej w tym dwa z PSP Złotoryja oraz OSP Świerzawa i Sokołowiec. Po przybyciu naszego zastępu na miejsce, stwierdzono iż zgłoszenie jest fałszywe a sprawa została zgłoszona policji. 

 

Drodzy mieszkańcy Świerzawy i okolic, gwarantujemy iż nasza gotowość bojowa jest w ciągłym utrzymaniu więc jej sprawdzanie nie ma najmniejszego sensu. Przypominamy także iż osoba dopuszczająca się zbędnego podjęcia działań przez służby ratownicze może liczyć się z wysokimi karami grzywny a także pozbawieniem wolności według prawa polskiego. Prosimy o rozwagę i zastanowienie się czy warto żartować z tak poważnych spraw…

 

Fotografia włączona do treści informacji jest jedynie elementem ilustracyjnym.

 

Z poważaniem 
Druhowie OSP Świerzawa

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.