Liczne pożary przewodów kominowych

Ostatnimi czasy dochodzi do wzmożonych działań związanych z gaszeniem pożarów przewodów kominowych co w niektórych przypadkach może skończyć się tragicznie. Rozszczelnienie się przewodu kominowego może skutkować w najlepszym wypadku jedynie podtruciem osób znajdujących się w budynku poprzez gaz znanym jako tlenek węgla a w najgorszym całkowitym lub częściowym strawieniem budynku przez domniemany pożar. 

 

Przypominamy także iż w budynkach odpowiedzialność za przeprowadzenie okresowego przeglądu wspomnianych powyżej przewodów kominowych, odpowiada zarządca budynku i w zakresie jego obowiązków powinno znaleźć się dopilnowanie aby minimum dwa razy w ciągu roku doszło do ich sprawdzenia. 

 

Przypominamy iż roczny koszt związany z przeglądami sezonowymi przewodów kominowych jest znacznie niższy niż cena jaką możemy zapłacić za ich brak. Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na ten właśnie element naszego budynku.

 

Zdjęcie ilustracyjne pochodzące z portalu regionalnego działającego tematycznie w miejscowości Jasło. Przedstawia ono pożar budynku jednorodzinnego który spowodowany został właśnie pożarem komina który był niewłaściwie eksploatowany co zostało potwierdzone kilka dni po pożaże. 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.