SZKOLENIE STRAŻAKÓW RATOWNIKÓW

Komenda Powiatowa PSP w Złotoryi informuje, że w dniach od 29 stycznia do 13 marca 2016 roku organizuje Szkolenie strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych. Zgodnie z nowymi ,, Zasadami Organizacji Szkoleń Członków Ochotniczych Straży Pożarnych Biorących Bezpośredni Udział w Działaniach Ratowniczych” w ramach przedmiotowego szkolenia realizowana będzie tematyka:

> podstawowych czynności z zakresu ratownictwa technicznego,

> podstawowych czynności z zakresu działań przeciwpowodziowych,

> zasad pracy w radiowej sieci UKF Państwowej Straży Pożarnej,

> wydawanie poleceń i sygnałów uczestnikom ruchu lub innym osobom znajdującym się na drodze.

Dodatkowe informacje:

a) zgłoszenia osób chętnych na szkolenie należy składać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 15 stycznia 2016 roku.

b) rozpoczęcie szkolenia w dniu 29 stycznia 2016 roku o godzinie 16.00 w budynku Komendy Powiatowej PSP w Złotoryi,

c) warunki przyjęcia na szkolenie:

> ukończone 18 lat i nie przekroczone 65 lat,

> karta skierowania na szkolenie zgodnie z załączonym wzorem,

> na szkoleniu obowiązuje umundurowanie bojowe (wraz z wyposażeniem osobistym).