Pracowity dzień niepodległości!

 

Jak już pisaliśmy wcześniej, 11 listopada 2015 był dla nas jednym z kolejnych dni pracujących z racji nie tylko obchodów święta odzyskania niepodległości ale także dwóch zdarzeń do których zostaliśmy zadysponowani. Mienowicie już w trakcie obchodów wspomnianego święta doszło do zdarzenia w którym na drodze woj. nr 365 (Świerzawa – Jelenia Góra) pojazd osobowy dachował na jednym z zakrętów słynnej „Kapelli”. Na miejscu był już zastęp PSP Jelenia Góra który już przed nami przystąpił do stosownych prac przy zastanym na miejscu wypadku. Kolejnym zdarzeniem…

 

był pożar bel słomy w nocy z 11 na 12 listopada br. który miał miejsce na polu w miejscowości Biegoszów. Na miejsce oprócz nas PSK PSP Złotoryja zadysponowało dwa zastępy z JRG Złotoryja oraz OSP Prusice. Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu stwierdzono iż pożarem objętych jest około 18 bali słomy. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca objętego pożarem oraz przy pomocy podręcznych narzędzi podjęto stopniowe rozgarnięcie słomy w celu jej całkowitego wypalenia. Po stopniowym opanowaniu pożaru na miejscu zostaliśmy sami w celu dozorowania pożaru oraz jego dalszego, stopniowego dogaszania. Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie, przez co na miejsce wezwany został patrol policji który przystąpił do pełnienia swoich czynności służbowych. Gaszenie pożaru ukończyło się rankiem 12 listopada z powodu stopnia trudności gaszenia tego typu pożarów przy którym z regóły nie używa się prądów gaśniczych żadnego typu. 

 

fot. OSP Prusice

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.