Pożar poddasza w budynku mieszkalnym

Wczoraj przed godziną 20 zostaliśmy zadysponowani do pożaru poddasza w kamienicy mieszkalnej przy ulicy Wolności 9. Na miejscu zastaliśmy wydobywające się kłęby dymu poprzez materiał pokrywający dach oraz mieszkańców którzy ewakuowali się jeszcze przed naszym przybyciem.

 

Natychmiast przystąpiono do rozprowadzenia linii gaśniczej oraz tzw. „Szybkiego natarcia” oraz gaszenia wspomnianego pożaru. Akcję gaśniczą przeprowadzano z poziomu korytarza chroniąc jednocześnie mieszkania przed ich słonięciem oraz poprzez gaszenie zarzewi od strony ulicy a także bloków mieszkalnych przy ul. Młyńskiej. Równolegle do do akcji gaśniczej przeprowadzono ewakuację osób zamieszkujących sąsiedni budynek z powodu poważnego zadymienia jakie wystąpiło również na jego poddaszu oraz poprzez wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia tlenku węgla w mieszkaniach. Na miejsce zadysponowano również pozostałe zastępy docierające na miejsce tuż po nas tj:

  1. PSP Złotoryja
  2. OSP Sokołowiec
  3. OSP Wojcieszów

 

oraz pomocnicze tj:

  1. PSP Jelenia Góra
  2. PSP Wałbrzych

 

Skutkiem pożaru do którego doszło z nieznanych nam przyczyn strawieniu uległ strych, tylna część dachu budynku, częściowo jedno z mieszkań usytuowanych na ostatnim piętrze budynku. Dzięki szybkiemu powiadomieniu odpowiednich służb ratowniczych przez mieszkańców udało się zapobiec rozprzestrzeniu ognia zarówno na piętra niższe jak i oba budynki sąsiadujące. Niestety budynek nie nadawał się do zamieszkania, przez co został przekazany protokolarnie zarządcy wraz z informacjami o krokach jakie powinny zostać podjęte na jego rzecz. Część mieszkańców przeniosła się na noc do rodziny a część z nich otrzymała nocleg zapewniony przez Urząd Miasta i Gminy w Świerzawie.

W całym zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

 

 

 

 

fot. Zlotoryja112

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.