Dwa dni pożarów w gminie Świerzawa

 

Wtorek był jednym z najbardziej pracujących dla nas dni, dlaczego? Powodem tego były dwa pożary spowodowane działalnością człowieka. Otóż o godzinie 13:50 zostaliśmy zadysponowani do pożaru trawy jaki miał miejsce w Sędziszowej, gdzie ogień zaczął trawić częściowo zalesiony teren przy czym jego ognisko umiejscowione było

 

 

bardzo blisko budynków mieszkalnych. Na miejsce udał się także zastęp PSP w Złotoryi, jednak pożar został ugaszony własnymi siłami bez większych szkód wywołanych ogniem. 
Kolejne zdarzenie dotyczyło również pożaru lecz jego rozmiar oraz wiatr mu towarzyszący sprawiał znacznie większe zagrożenie a do walki z nim zostały zadysponowane do pomocy także zastępy OSP Sokołowiec oraz PSP Złotoryja. Na miejscu zastaliśmy ogromne kłęby dymu wydobywające się z terenu na którym umiejscowiona była niegdyś stacja PKP oraz ludzi oczekujących pomocy w obawie przed utratą mienia. Całe szczęście dzięki wystarczająco szybkiej reakcji wszystkich zastępów udało się ugasić pożar którego skutkiem była jedynie wypalona trawa oraz delikatnie nadtopionego pokrycia dachowego na byłym pomieszczeniu gospodarczym. Gaszenie tego typu pożaru oraz późniejszy proces dogaszania trwał kilka godzin z uwagi na panującą suszę oraz wiekowe już drewno pełniące strukturę podtrzymującą strop budynku czy dach. Na domiar złego wczoraj tj. 2.09.2015r. (środa) o godzinie 10:51 zostaliśmy wezwani do walki z kolejnym pożarem w tym samym miejscu wywołanym prawdopodobnie z tego samego powodu co dzień wcześniej. Zdjęcia mówią same za siebie o skali zniszczeń jakie zostały wywołane przez oba z pożarów oraz osobę która byćmoże nieumyślnie spowodoała taki zakres uszkodzeń. Podczas pożaru zginęło także kilka płazów takich jak zaskrońce itd. 

Przypominamy iż wywołanie niepotrzebnego działania służb ratowniczych oraz strat finansowych czy rzeczowych karane są zarówno karą grzywny jak i pozbawienia wolności. Wszystko to w myśl kodeksu prawa cywilnego.

 

 

 

 

 

 

{google_map}Sędziszowa{/google_map}

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.