Akcja ratowania bociana w Świerzawie.

We wtorek dyżurny PSK PSP w Złotoryi otrzymał zgłoszenie z miejscowości Świerzawa które informowało o uwięzionym bocianie na szczycie kościoła. Zostaliśmy zadysponowani do zgłoszenia z którego miejsce musieliśmy częściowo odnaleźć ponieważ

 

Zgłaszający niestety nie podał dokładnego miejsca zdarzenia. Okazało się że jest to kościół pw. św. Józefa (tuż przy budynku Urzędu Miasta i Gminy w Świerzawie), zauważając iż tuż po znalezieniu się na miejscu zdarzenia przystąpiliśmy niezwłocznie do jego uwolnienia. Podjęto wszelkie kroki mające na celu zabezpieczenia zarówno strażaków ratowników przed wyjściem na szczyt jak i ptaka aby nie zrobił sobie krzywdy podczas jego uwalniania. Cała akcja zakończyła się powodzeniem zarówno dla ratowników jak i wspomnianego bohatera tamtego wieczoru. 

W załym zdarzeniu brał udział jeden zastęp OSP Świerzawa.

 

 

 

{google_map}Świerzawa{/google_map}

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.