Z ostatniego miesiąca

W ciągu ostatniego miesiąca mieliśmy wiele pracy nie tylko ze względu na upał lecz także poprzed wypadki czy nawałnice jakie odwiedzały naszą gminę. Wśród wszystkich zdarzeń znajdowały się:

 

 

 

 

 

 

 

8 lipca 2015r. – Przed godziną 05:00 zostaliśmy wezwani do usunięcia skutków nawałnicy poprzez którą zablokowana została droga między miejscowościami Dobków – Lipa. Nasze działania polegały na usunięciu wszystkich pozostałości roślinnych we współpracy z miejscową jednostką OSP Lipa.

 

25 lipiec 2015r. – W godzinach południowych zostaliśmy zadysponowani do zdarzenia polegającego na pożarze pozostałości roślinnych przy drodze łączącej miejscowości Dobków oraz Lipa. Na miejscu zastaliśmy pożar wspomnianych pozostałości które niezwłocznie zostało ugaszone. Tego samego dnia wezwano nas także do pożaru śmieci w Biegoszowie oraz śmiertelnego wypadku w którym udział brał motocyklista. W obu przypadkach podjęto stosowne oraz zgodne z naszymi obowiązkami działania mające na celu zabezpieczenie miejsc w których miejsce miały kolejno powyższe zdarzenie oraz wspomniany wypadek.

 

03 sierpień 2015r. – Zostaliśmy wezwani do pożaru kombajnu w miejscowości Rzeszówek, do którego doszło w godzinach popołudniowych. Na miejscu obecne było także OSP Wojcieszów które po dotarciu na miejsce wraz z naszym zastępem podjęło kroki mające na celu schłodzenie oraz zabezpieczenie pojazdu przed jego uszkodzeniem.

 

06 sierpień 2015r. – Tuż po godzinie 11 zostaliśmy zadysponowani do miejscowości Biegoszów do pożaru nieużytku rolnego gdzie działania polegały na zabezpieczeniu terenu przed rozprzestrzenianiem się ognia oraz ugaszeniu jego ognisk. Na miejscu obecne były także dwa zastępy PSP w Złotoryi.

Tego samego dnia, niespełna dwie godziny później zostaliśmy wezwani do miejscowości Stara Kraśnica gdzie z mieszkania wydobywał się dym. Na miejscu podjeliśmy proces rozpoznania zagrożenia oraz eliminacji jego skutków, przy czym w celu podjęcia działań na miejsce wysłane zostały dwa zastępy OSP Świerzawa oraz Zastęp PSP Złotoryja.
Tuż po powrocie w ciągu kilkudziesięciu minut wezwani zostaliśmy do pożaru w miejscowości Jurczyce, gdzie na miejscu zastaliśmy palące się pole na którym koszone było zboże. Natychmiast przystąpiliśmy do gaszenia pożaru przy którym udział brało aż 9 zastępów wśród których obecne były sąsiednie jednostki OSP oraz PSP Złotoryja.

 

 

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.