Piątkowe zagrożenia w Świerzawie

Pracujący piątek już za nami… Tego dnia tj. 3.07.2015r. doszło do dwóch zdarzeń w których braliśmy udział. Jednym z nich było zgłoszenie wystąpienia w Świerzawie przy ul. Reymonta trującej rośliny (Barszcz Sosnowskiego) do którego niezwłocznie się udaliśmy

 

W tym przypadku nie udało się nam uzyskać zezwolenia na usuniecie rośliny z powodu tego że miejsce w jakim się znajduje roślina jest miejscem prywatnym. Właściciel nie wyraził zgody na jej usuniecie przez co został pouczony o tym w jaki sposób powinien się zachować tj. odpowiednio zabezpieczyć miejsce oraz uniemożliwić do niej dostęp osobom trzecim…

 

Kolejne zdarzenie jakie zostało zgłoszeone na PSK w Złotoryi w godzinach wieczornych, okazało się być pożarem traw na nieużytku rolnym tuż za Cmentarzem Komunalnym w Świerzawie. Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie w skutek którego spłonęło kilkadziesiąt metrów kwadratowych wspominanego nieużytku rolnego.

 

Na miejsce w obu przypadkach dołączył do nas zastęp PSP Złotoryja.

 

 

 

{google_map}Świerzawa{/google_map}

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.