ZNÓW KOMIN

23 listopada br. tuż po godzinie 19.00 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze sadzy w kominie w miejscowości Nowy Kościół. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że jest całkowity brak wyjścia na dach do komina i na miejsce zadysponowano drabinę z PSP Złotoryja. Bardzo utrudnione było wyciągnięcie rozgrzanego popiołu z komina. Temperatura była zbyt wysoka aby można użyć szczotki lub wycioru do zbicia spieków w kominie. Ratownicy gasili komin z drabiny wyciągając rozgrzane pozostałości na zewnątrz budynku. Całą sytuację utrudniały leżaki kominowe, których w budynku było kilka. Przypominamy o czyszczeniu przewodów kominowych aby do takich sytuacji nie dochodziło. 

 

{google_map}Nowy Kościół{/google_map}

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.