PŁONĄCY DOM

21 maja br. po godzinie 17.00 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego i gospodarczego w miejscowości Dobków. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów stwierdzono, że pożarem objęty jest cały budynek mieszkalny i gospodarczy. Pożar był już rozwinięty, płomienie wydostawały się na zewnątrz budynku. Działania gaśnicze ratownicy prowadzili między innymi z dwóch samochodów gaśniczych. Strażacy zabezpieczeni w aparaty ochrony dróg odddechowych przeszukali wszystkie pomieszczenia mieszkalne, na szczęście nie stwierdzając osób poszkodowanych. Dalsze działania polegały na pracach rozbiórkowych elementów dachu i dogaszania zarzewi ognia. Przystąpiono do ewakuacji mienia, które znajdowało się wewnątrz niewypalonych pomieszczeń. W akcji ratowniczo – gaśniczej trwającej ponad 7 godzin uczestniczyło 11 zastępów PSP z Złotoryi, Jawora, Świerzawy, Sokołowieca, Wojcieszówa, Kaczorowa, Lipy, Stare Rochowice.

 

 

{google_map}Dobków{/google_map}

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.