DZIEŃ STRAŻAKA 2014

10 maja br. odbyły się gminne obchody ,,Dnia Strażaka” z udziałem druhów z Gminy Świerzawa oraz delegacji z OSP Wojcieszów. Rozpoczęto mszą św. w kościele św. Józefa Opiekuna, którą poprowadzili: dziekan ks. prob. Piotr Smoliński i ks. prob. Krzysztof Czyż ze Złotoryi – powiatowy kapelan strażaków. Po nabożeństwie zwartą kolumną strażacy pomaszerowali w kierunku świerzawskiej remizy, gdzie przygotowano część oficjalną. W części oficjalnej goście: Burmistrza Józef Kołcz, Starosta Ryszard Raszkiewicz i Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Złotoryi st. kap. mgr inż. Andrzej Śliwowski złożyli życzenia strażakom i przekazali okolicznościowe dyplomy.

Zasłużonym druhom wręczono odznaki ,,Za wysługę lat”. Otrzymali je między innymi:- Eugeniusz Ziemian – odznaka ,,55 lat”- Edward Biełous – odznaka ,,50 lat”- Czesław Kwieciński – odznaka ,,40 lat”- Waldemar Kwieciński, Franciszek Rzeszut – odznaka ,,30 lat”- Grzegorz Romejko, Piotr Kocik, Robert Tabas, Mariusz Czarniecki – odznaka ,,25 lat” – Paweł Łagoda – odznaka ,,20 lat” – Piotr Gradzik, Mateusz Wodzyński – odznaka ,,10 lat”- Rafał Lichoś, Marcin Janczura, Joanna Łoboda, Dorota Lichoś, Paweł Wodzyński, Bartosz Kulig – odznaka ,,5 lat”. Po uroczystości zaproszono strażaków i gości na poczęstunek z grila.


Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.