PIELGRZYMKA STRAŻAKÓW

3 maja br. już po raz trzeci strażacy udali się na Pielgrzymkę Strażacką do Sanktuarium Matki Bożej Wojcieszowskiej. Poczty Sztandarowe z OSP Świerzawa oraz OSP Zagrodno upiększyli uroczystość. Gośćmi szczególnymi byli: Kapelan Strażaków Powiatu Złotoryjskiego, który odprawił Mszę Świętą za wszystkich strażaków, Komendant Powiatowy PSP w Złotoryi, Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa oraz Burmistrz Wojcieszowa. W uroczystości uczestniczyły jednostki z terenu Miasta i Gminy Świerzawa, Miasta Wojcieszowa oraz z OSP Zagrodno oraz strażacy z Prusic. Po uroczystej Mszy Świętej wszyscy strażacy udali się na wspólne biesiadowanie do remizy strażackiej do nowo wyremontowanej sali. Na koniec zrobiono wspólną pamiątkową fotografię aby ten dzień upamiętnić. Dziękujemy za zaproszenie.