KOŃ W SZAMBIE

17 marca br. doszło do nietypowego zdarzenia w miejscowości Lubiechowa, gdzie koń wpadł do komory z jednego z szamb znajdującego się przy budynku mieszkalnym. Na miejsce zdarzenia zadysponowano strażaków z OSP Świerzawa oraz strażaków z PSP w Złotoryi. Na całe szczęście dla zwierzęcia jego przednie nogi pozostały na zewnątrz szamba, co bardzo umożliwiło strażakom założenie pod jego tułów pasów. Następnie przy pomocy koparki rolniczej, która uniosła konia i ewakuowała na zewnątrz zbiorników. Wystraszonym i wyziębionym zwierzęciem zajęła się jego właścicielka. Koń na swój sposób podziękował wszystkim strażakom. Na tym działania zakończono.