POŻAR SADZY

27 lutego br. tuż po godzinie 10.00 dyżurny PSK w Złotoryi powiadomił nasze stanowisko kierowania o pożarze sadzy w kominie w miejscowości Świerzawa. Na miejsce zadysponowano jeden zastęp straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia nakazano wygasić w piecach wszystkim lokatorom. Następnie strażacy udali się na strych oraz komin gdzie gaszono pożar sadzy w kominie przy pomocy piasku. Po ugaszeniu pożaru pozostałości z komina usunięto i zalecono mieszkańcom nie użytkowanie przewodu kominowego do czasu wydania pozytywnej opinii przez zakład kominiarski. Na miejscu była także jednostka z PSP JRG ze Złotoryi.