ODSZEDŁ NA WIECZNĄ SŁUŻBĘ DH STANISŁAW WRONA

Druhny i druhowie OSP!

Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Świerzawie z żalem informuje, o śmierci druha Stanisława Wrony – byłego funkcjonariusza Komendy Rejonowej Straży Pożarnych w Złotoryi, pionier, wieloletni Prezes i Komendant Miejsko-Gminny ZOSP RP w Świerzawie. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w dniu 10 grudnia 2013 r. o godzinie 13.30 w Kościele Parafialnym pw. Św. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu.

ogn. Stanisław Wrona urodził się 7 lutego 1925 roku w Rudce. Po ukończeniu szkoły oraz odbyciu służby wojskowej rozpoczął swą pierwszą pracę zawodową., w między czasie pomagał rodzicom w prowadzeniu gospodarstwa rolnego. W kwietniu 1961 roku rozpoczął służbę w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnych w Złotoryi. Jego zaangażowanie w wykonywanie obowiązków, oddanie służbie oraz bardzo dobre relacje ze współpracownikami zostały szybko zauważone przez przełożonych dzięki czemu został delegowany na kurs podoficerski i mianowany na stanowisko dowódcy sekcji. W trakcie swej kariery zawodowej przyszło mu kierować podległymi sobie strażakami podczas wielu trudnych i wymagających poświęceń działań ratowniczych. Pomagał innym jak tylko mógł i nie zapominał przy tym o swoich podwładnych. W grudniu 1981 roku podjął niełatwą decyzję o przejściu na zaopatrzenie emerytalne. W trakcie swej służby zawodowej wielokrotnie był odznaczany i wyróżniany, między innymi: – przez Zarząd Główny Związku OSP RP złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa oraz – przez Ministra Obrony Narodowej brązowym medalem za zasługi dla obronności kraju Swą pasję dzielił na równi ze służbą w straży zawodowej oraz służbą w Ochotniczej Straży Pożarnej w Sokołowcu. Przez wiele lat był Prezesem i Komendantem Miejsko-Gminnym Zarządu Związku OSP RP w Świerzawie. Znajomość pożarniczego rzemiosła oraz ogólna sympatia jaką Go darzono spowodowały że piastował te funkcje przez wiele lat Jego pogoda ducha i optymizm którym zarażał innych, zjednywały mu wielu przyjaciół. Pomimo sędziwego wieku był bardzo aktywny i chętnie się udzielał w pracach społecznych, zawsze obecny tam gdzie podejmowano decyzje w sprawach ważnych dla ochrony ppoż. miasta i gminy Świerzawa. W imieniu swoim, strażaków ochotników na czele z Prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Złotoryi dh R. Raszkiewiczem oraz funkcjonariuszy Komendy Powiatowej PSP w Złotoryi z mł. bryg. Tomaszem Herbut na ręce rodziny zmarłego pragnę złożyć najszczersze wyrazy współczucia, proszę przyjąć nasze kondolencje.