ROZWAGA W ŻYCIU POMAGA

„ROZWAGA W ŻYCIU POMAGA” – zajęcia edukacyjne w Gimnazjum w Świerzawie Pod takim hasłem zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne dla uczniów klas I w Gimnazjum w Świerzawie. Zajęcia miały na celu przedstawienie uczniom jak zachować się będąc świadkiem zdarzenia oraz jak praktycznie udzielać pierwszej pomocy przedlekarskiej osobom poszkodowanym. Prowadzącymi zajęcia byli strażacy z OSP w Świerzawie w osobach: Waldemar Kwieciński oraz Piotr Kocik. Strażaków wspierali „Ratownicy- Gimnazjaliści”, czyli starsi koledzy i koleżanki pierwszaków.

 

Uczestnicy oprócz zajęć teoretycznych mogli praktycznie przeprowadzić RKO na fantomie AMBU MEN C, w który wyposażona jest szkolna pracownia. Nie małą atrakcją było także umiejętne „zapakowanie” poszkodowanego na deskę ortopedyczną oraz jazda po rowerowym torze przeszkód.

Spotkanie było także okazją do zapoznania się z zawodem strażaka. Uczniowie zadawali wiele ciekawych pytań w tym zakresie, interesowali się kwestią: Jak zostać strażakiem? Chętni mogli przymierzyć strój strażaka i wypróbować kilka podstawowych przyrządów, stanowiących podstawowe wyposażenie strażaka. Podsumowując spotkanie uczniowie uczestniczyli w przygotowanym QUIZ-ie, za co w nagrodę otrzymali znaczki i opaski odblaskowe, które na okres szybko zapadającego zmroku będą przez nich wykorzystywane do polepszenia ich widoczności. art. Piotr Melnarowicz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.