EGZAMIN W KOMORZE

25 maja br. w Komendzie Wojewódzkiej we Wrocławiu odbył się końcowy egzamin zaliczeniowy w komorze dymowej. W egzaminie uczestniczyło 8 druhów. Była to pierwsza grupa strażaków. Aby przystąpić do egzaminu należało zaliczyć jazdę rowerkiem gdzie trzeba spalić odpowiednią ilość kalorii, marsz po bieżni w ubraniu specjalnym i w aparacie dróg oddechowych. Następnie krótka przerwa 2 minuty, przebranie się na bojowo i wejście do komory dymowej. Zaliczeniem egzaminu było przejście przez dwie komory dymowe. Zadanie okazuje się bardzo proste ale jak się okazuje należy mieć dużą wytrzymałość fizyczną i psychiczną. Nasi strażacy zdali egzamin na duże pięć.