PŁONĄCA STODOŁA

18 maja br. około godziny 045 zastęp z naszej jednostki został zadysponowany do pożaru stodoły w miejscowości Nowy Kościół. Na miejscu zdarzenia działały już dwa zastępy strażaków z PSP w Złotoryi. Po przybyciu na miejsce zdarzenia przystąpiono do zorganizowania punktu czerpania wody oraz do podjęcia działań podając dwa prądy wody w natarciu. Działania przede wszystkim polegały na usunięciu palącej się słomy z budynku na zewnątrz. Następnie przy pomocy podnośnika hydraulicznego gaszono pożar na wysokości dachu z powodu braku dostępu do pomieszczenia. Ostatni pożar w tym gospodarstwie miał miejsce 28 marca br. też w godzinach nocnych. W działaniach uczestniczyło 5 zastępów z OSP oraz dwa zastępy z PSP. Akcja trwała do wczesnych godzin rannych.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.