II PIELGRZYMKA STRAŻAKÓW

3 maja br. odbyła się II Pielgrzymka Strażaków przed tron Matki Boskiej Wojcieszowskiej. Podczas tej uroczystości poświęcono i przekazano miejscowej OSP nowo zakupiony samochód Mercedes, który będzie służył miejscowej jednostce oraz lokalnej społeczności jako nowe narzędzie pracy. Nadano mu imię WOJCIECH. Mszę Świętą koncelebrowali kś. Zygmunt Herbut miejscowy proboszcz oraz kś. Kapelan Strażacki Krzysztof Czyż. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych, samorządu oraz okoliczne jednostki straży pożarnych oraz strażacy z Czech. Na koniec odbyło się wspólne biesiadowanie. Pogoda nikogo nie rozpieszczała ale uroczystość można zakwalifikować do udanej. Dziękujemy organizatorom.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.